Bezpieczna flota PZU

Zasadniczym celem szkoleń w ośrodkach doskonalenia technik jazdy jest uświadomienie kierowcom zagrożeń, które czyhają tuż po przekroczeniu granicy bezpieczeństwa. Bardzo trudnym zadaniem jest znalezienie i należyte zinterpretowanie tej granicy. Najnowsze trendy szkoleniowe pokazują, że przy pomocy nowoczesnych narzędzi można wyznaczyć bardzo wymiernie poziom bezpieczeństwa.

Czego oczekiwać po szkoleniu ? Priorytetem jest pokazanie kierowcy, że pomimo coraz bardziej bezpiecznych aut, nowoczesnych, wyposażonych w najnowsze systemy podnoszące bezpieczeństwo kierowcy (np. ABS, ASR, EBD, ESC i in.) cała odpowiedzialność za prowadzenie auta nadal spoczywa na nim, a przede wszystkim na jego odruchach i zaangażowaniu w prowadzenie samochodu. Po szkoleniu oczekujemy poprawy stylu jazdy kierowcy oraz bezpieczeństwa podróży.

Nasze zajęcia prowadzone są przy zastosowaniu unikalnego na skalę europejską, jedynego w Polsce systemu telemetrycznego SAFETY DRIVER. System ten pozwala na obserwację i raportowanie tego co niewidoczne, a najważniejsze, aby jazda samochodem była bezpieczna. Szkolenie pozwala także na lepsze poznanie zasad działania systemów bezpieczeństwa w samochodach (TC,ABS,ESC) oraz wczesnego rozpoznawania sytuacji zagrożenia i nie podejmowania działań ryzykownych.

Postęp uczestników jest rejestrowany i raportowany na bieżąco dzięki czemu uczestnik szkolenia widzi swoje błędy oraz obserwuje postępy.